Home » , , , , , , » İş İngilizcesini Geliştirmek İçin Küçük İpuçları

İş İngilizcesini Geliştirmek İçin Küçük İpuçları

Posted by Eğitim Postanesi on 10 Ekim 2015 Cumartesi

İş İngilizcesini Geliştirmek İçin Küçük İpuçları 


Merhaba, eğitimpostanesi okuyucuları/ziyaretçileri bugünkü konumuz birçoğumuzun okumakta anlamakta zorluk çektiği İngilizcenin iş hayatımıza yansıttığı küçük çaplı etkileri. Hatta bir çoğumuz biraz da olsa öğrenmek için yabancı dil kurslarına gider olduk.

İngilizce öğrenmek hem sosyal hemde iş hayatında artık zorunluluk haline geldi. Peki iş hayatında iş ingilizcesini geliştirmek için neler yapmalı? İşte iş yaşamımızda ingilizcenizi geliştirmek için 4 farklı yöntem.

İş İngilizcesi Nasıl Gelişir ?

1) Duyabileceğiniz bir sesle kendi kendinize konuşun

Her zaman bu dili pratik yapabileceğiniz birisi yakınınızda olmayabilir. Bir başkasıyla konuştuğunuzu hayal edere kendi başınıza konuşup cevaplayabilirsiniz. Politika, felsefe gibi önemli konulardan başlayarak dişimizi fırçalamaya kadar her türlü konuda fikir yürütebilir ve kendi kendinize konuşabilirsiniz.

2) Tv'de İngilizce iş kanalları seyredin

CNN, BBC vs gibi pek çok kanal iş dünyasından sürekli haberler veriyor. İngilizce olan kanallarda iş konularına takip ederek hem kelime haznenizi geliştirebilir hem de konuşma kalıpları ve terminolojisine alışabilirsiniz.

3) Yatmadan önce İngilizce bir kitap okuyun
Uyumadan önce 15 dakika yabancı dilde bir kitap okuma öğrenme sürecinde inanılmaz bir tesir yapar. Bu hafızanızı ve beyninizi güçlendirecek ve size başarı kazandıracaktır.

4) İngilizce düşünmeye çalışın
Değişik iş durumlarında söylenmesi gereken kalıpları iyi ezberleyin, öğrenin. Bazı durumlarda çok alışıldık cümleler vardır ki; bunları söylemeniz size artı puan kazandırır. Bazen yeni bir dil öğrenmekte olan kişi, o dilde düşünmeye başlar. Her gün sadece 5 dakika öğrendiğiniz dilde düşünmeye zorlayabilirsiniz kendinizi. Hatta bu düşünce seanslarını her gün biraz daha uzatın. Aklınıza ne geliyorsa düşünün, bu bir şiir bile olsa. Her gün bu şekilde düşünmeye başlarsanız yeni öğrendiğiniz dilin aslında o kadar da zor olmadığını fark edeceksiniz.
Sizinde aklınıza yeni fikirler geliyorsa yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Kolay gelsin.


0 yorum:

Yorum Gönder

Popüler Konular