Home » , , , » Mutlu Bir İş Hayatı İçin Verimli Çalışmanın 5 Yolu

Mutlu Bir İş Hayatı İçin Verimli Çalışmanın 5 Yolu

Posted by Eğitim Postanesi on 11 Ocak 2015 Pazar

Mutlu Bir İş Hayatı İçin Verimli Çalışmanın 5 Yolu


Merhaba arkadaşlar, bugün hepimizin rahat günlük güneşlik bir iş hayatı olmadığı aşikar. Ama her şeye rağmen gülmemiz ve mutlu olmamızın gerektiğini defalarca söylenmektedir. İş verimliliği, potansiyelin artması ciro vs. Peki bu bahsedilen konularda bizler neler yapmalıyız?

Özellikle kurumsal iş yerlerinde şirketlerde çalışanlar için günü iyi geçirecek işe yarayacak 5 madde.

1. Zamanınızı ve İşlerinizi Yönetin

Güne başlarken o gün hangi işleri tamamlayacağınızı bilmelisiniz. İşlerinizi sıralandırmanız ve önceliklendirmeniz faydalı bir yoldur. İşin nasıl yapılacağına, işi kimin yapacağına göre nasıl önceliklendirebilirsiniz?
    • Yöneticinizin taleplerine göre,
    • İşlerin bitirilmesi gereken son tarihlerine göre,
    • Proje planına göre,
    • İşlerin faydalarına göre,
    • İşlerin geliş sırasına göre gibi

2. Ne Zaman Verimli Olmadığınızı Bilin

Hepimizin gün içinde verimsiz olduğu zaman dilimleri olabilir. Önemli olan sizin bu zamanların farkında olmanızdır; sabah mı, öğleden önce mi yoksa öğleden sonra mı olduğunu belirleyin.

3. Verimli Olmadığınız Zamanları Avantaja Dönüştürün

Yolculuk yaparken veya diğer aktif olarak çalışmadığınız zamanlarda tamamlayacağınız küçük işler, daha önemli işlere daha fazla zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

4. Düşünme Anını Erteleyin

Mantığa aykırı olabilir; fakat bir problemi çözmeye uğraşırken tıkandığınızda işi bir sonraki güne bırakın. Zor bir konunun çözümü aklıma çoğu zaman akşam eve gidip yatağa uzanınca gelmiştir. Eğer olmadıysa bile, ertesi gün dinç bir zihin problemi çözmenize yardımcı olacaktır.

5. Daha Önce Yapılan Çalışmalardan Faydalanın

Verimliliği arttırmak için kopyala-yapıştır metodu bazı durumlarda çok faydalıdır. Eğer bir programcıysanız hazır kodları, bir sunuş hazırlıyorsanız daha önceki sunuşlardan grafik, slayt veya yazıları kullanabilirsiniz. Taslak ve şablonları kullanmak da size zaman kazandıracaktır.

Peki sizin "mutlu bir iş hayatı" konuda daha iyi bir öneriniz var mı?


0 yorum:

Yorum Gönder

Popüler Konular