Home » , , , » Güne 5 Basit Şeyle Başlayın

Güne 5 Basit Şeyle Başlayın

Posted by Eğitim Postanesi on 30 Aralık 2014 Salı

Güne 5 Basit Şeyle Başlayın


Uzun dönemli hedeflere ulaşmak daha zor. Öyleyse, önce günlük hedeflerden başlayalım. İngiltere'de 400'den fazla bilim insanı, araştırmaları sonunda, 'günde beş basit şey' yapıldığında insanların daha sağlıklı bir ruh haline sahip olduklarını buldu. İsterseniz bu listeden başlayabilirsiniz;


  1. Her gün insanlarla iletişim halinde olun; güçlü aile ve arkadaşlık bağları duygusal destek ve mental uyarılma sağlar.
  2. Her gün mutlaka bir fiziksel aktivite yapın; fiziksel aktivite fit olmanızı sağlayarak genel sağlığınıza ve mutluluğunuza katkıda bulunur.
  3. Kendinizi ifade etmenin yollarını bulun; örneğin bahçeyle uğramak etrafınızdaki dünyayla iletişime girmeye yardımcı olur. Ya da şiir okumak duygularınızın farkına varmanıza yardımcı olur.
  4. Her gün yeni bir şey öğrenmeye çalışın; örneğin, yeni bir dil veya yemek pişirmeyi öğrenmek için zaman ayırın. Hayat boyunca devam eden öğrenme, hem zekanızı keskin tutmaya yarar hemde eğlencelidir.
  5. Başkalarına yardım edin; yardım kuruluşlarına, arkadaşlarınıza, ailenize ve ya yabancılara yardım edin. Vermenin, kendi başına bir ödül olduğunu göreceksiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder

Popüler Konular