Home » , , , , , , , , , , , » 9 Adımda Kendinize Olan İnancınızı Geliştirin

9 Adımda Kendinize Olan İnancınızı Geliştirin

Posted by Eğitim Postanesi on 25 Aralık 2014 Perşembe

9 Adımda Kendinize Olan İnancınızı Geliştirin


Yaşamda herhangi bir amaca ulaşmak için, başarılı olacağınıza inanmanız gerekir. Amaçlarınızın her biri için, kalbinizin derinliklerinde, bunları başaracağınıza gerçekten inanıyor musunuz? 

Herhangi biri için yanıtınız 'hayır'sa, aşağıdaki 9 adımlık süreç, bu inancı geliştirmenize ve hedefinize ulaşmak üzere, kendinize güveniniz tam olarak dev adımlarla ilerlemenize yardımcı olacaktır.

  1. Sonucun imkân dahilinde olduğundan emin olun. Bu işin yapılabileceği konusunda içiniz rahat olsun.
  2. Sonucun sizin sayenizde mümkün olduğuna inanın. Amacınız, hedefin yalnızca mümkün olduğunu değil, sizin sayenizde mümkün olduğunu hissettirmektir.
  3. Sonuca ulaşmayı gerçekten isteyin. Gerçekten istediğiniz bir hedefi seçin ve hedefinize ulaştığınız takdirde elde edeceğiniz temel değerleri anlamaya çalışın
  4. Sonucu hak ettiğinize inanın. Hedefinize doğru tutarlı bir biçimde çalışırsanız, elde ettiğiniz tüm başarıları hak edersiniz.
  5. Hedefinize ulaşmak, sahip olduğunuz diğer inanç ya da değerler ile çelişmemelidir.
  6. Bir plan yapın, araştırmaya ve plan yapmaya zaman ayırmak, hedefinize nasıl ulaşacağınızı açıkça görmenizi sağlar.
  7. Plandaki her adımı atabileceğinize inanın. Planınızdaki her adımın üstesinden gelebileceğinize emin olmak, nihai hedefinizi de başarabileceğiniz anlamına gelir.
  8. Planın adımlarını gerçekleştirebileceğinize inanın. Planınızdaki adımları atmaktan sizi alıkoyabilecek engelleri düşünmeli ve bu konuda çalışmalısınız.
  9. Hedefinize ulaşma ihtimalinizin olduğuna inanın. Gözünüzde nihai hedefinize ulaştığınızı canlandırmak ve sahip olduğunuz son şüpheleri de ortadan kaldırmak, başarılı olacağınıza inanarak harekete geçmenizi sağlayacaktır.


0 yorum:

Yorum Gönder

Popüler Konular